Ako zo svojho bytu dostať otravný hmyz

  1. Odparovače do elektrickej zásuvky

Tieto zariadenia sú veľmi užitočné, a to najmä počas letných mesiacov, pretože v zime s otravným hmyzom až toľko nebojujeme. Pri ich kúpe si však všimnite aj to, aké látky obsahujú. Príliš veľa chémie nepoškodí len muchám a  komárom, ale taktiež vám. Preto je lepšie siahnuť po prípravkoch, ktoré fungujú na prírodnej báze. Obzvlášť opatrní by mali byť ľudia trpiaci alergiou. Ak zistíte, že vás pri používaní týchto produktov začne bolieť hlava, štípať oči, alebo sa vám bude ťažšie dýchať, čo najrýchlejšie vymeňte značku, alebo zvoľte iné riešenie. Taktiež nezabúdajte na dostatočné vetranie.

moucha
 

  1. Sieťky na oknách

Sieťky na okná patria k trošku väčšej investícii. Navyše nie je veľmi praktické, ak sa nachádzajú na všetkých oknách, pretože nemáte ako vyprášiť veci. Veľmi dobrým riešením, sú sieťky, ktoré na okná upevníte pomocou suchého zipsu. Okolo rámu sa nalepí páska a na ňu sieťka. Túto ochranu môžete kedykoľvek odstrániť a pripevniť späť. Niektoré výrobky majú uprostred i zapínanie na magnet. Ak chcete ochranu ešte zvýšiť, nainštalujte si ich aj na dvere.
 

  1. Korenia a bylinky

Väčšina hmyzu nenávidí výrazné vône. Nemusíte po byte striekať drahý parfum. Na tento účel vám najlepšie poslúžia bylinky v kvetináčoch. Umiestnite ich na parapetnú dosku pri okne, ktoré otvárate najviac. Výborná je napríklad bazalka, koriander, levanduľa, bobkový list, kôpor, alebo petržlenová vňať. Ak nepatríte k vášnivým pestovateľom, môžete použiť aj sušené byliny, alebo vrecúško naplnené čiernym rozdrveným korením.

sušené květy
 

  1. Lapače

Poslednou možnosťou, aj keď trošku nehumánnou, sú lapače umiestnené z vonkajšej strany okien. Všetok hmyz miluje sladké. Ak teda do nízkej mištičky nalejete med, alebo sladkú ovocnú šťavu, do vášho bytu neprekĺzne takmer nič. Na osi a včely je účinnejší lapač vyrobený z fľaše s vysokým hrdlom, pretože z neho nemajú šancu vyletieť.