Niekto si dom kúpi, niekto ho postaví, doslova, do základov. Ja a môj partner patríme niekde medzi, pretože sme si kúpili pozemok, na ktorom stál starý a absolútne neobývateľný dom, ktorý sme sa rozhodli pomaly zrekonštruovať. Čo vám budem hovoriť, ak by sme si dom postavili, vyšlo by nás to lacnejšie. Keďže nás však domček chytil za srdce ešte pri prvej návšteve, jednoducho sme neodolali.
Predpokladám, že nie sme jediní, kto stojí pred takouto neľahkou úlohou. Ak rekonštruujete aj vy, chcela by som vám poradiť na čo myslieť naozaj skoro. Je to elektroinštalácia. My sme totiž elektrinu v našom polorozpadnutom dome začali riešiť, v podstate, až ako poslednú, a to sa nám naozaj nevyplatilo. Popri prácach nám vŕtačky a miešačky dookola vyhadzovali poistky a neraz išlo, doslova, o život.
Pred tým, ako vám reálne zavedú alebo lepšie povedané, vymenia káble a urobia nové rozvody, je nutné, aby ste mali kvalitný projekt elektroinštalácie INEKTRA.Na čo vám takýto „papier“ bude? Na to, aby ste v budúcnosti nemali problém so zapojením lampy pri posteli alebo na to, aby ste si mohli bez problémov osvetliť svoj pozemok, či variť a prať v jednom momente.
Nebudem si vymýšľať a hovoriť o veciach, do ktorých sa nerozumiem. Chcem tým povedať to, že naozaj netuším, čo presne taký projekt zahŕňa. Viem však, že takúto úlohu treba zveriť do rúk profesionálnej firmy. Práve preto, že elektrina nie je úplne bezpečná záležitosť už sama o sebe, sa naozaj neoplatí riskovať a šetriť na fušeroch, ktorí všetko urobia veľmi rýchlo a navyše nesmierne lacno. V prvom rade to nie je bezpečné, no som takmer presvedčená, že ani praktické. Predstavte si, ako jedného dňa zistíte, že vám poistky vypínajú každú chvíľku, že máte problém s prehrievaním káblov alebo iskrením v zásuvkách. Napojenie vonkajšieho osvetlenia alebo internetu taktiež nie sú zanedbateľné veci. Preto nešetrite a do projektu i do samotnej realizácie elektroinštalácie, zainvestujte toľko, koľko je potrebné.